Wideokonferencja

Sąd Okręgowy w Koninie posiada dwa urządzenia do przeprowadzania dowodu na odległość (wideokonferencji) gwarantujących poufność i integralność danych audio i wideo pomiędzy uczestnikami czynności procesowej (umożliwiającymi m.in. przesłuchiwanie świadka w trybie art. 235 § 2 k.p.c. lub art. 177 §1a k.p.k.):

  1. Terminal Sony PCS-XG77S służy do nawiązywania połączeń przez Sąd Okręgowy w Koninie (lub inny sąd wzywający) do innego sądu lub instytucji. Urządzenie znajduje się na sali 102 (1 piętro) w budynku Sądu przy ul. Energetyka 5.
  2. Terminal Tandberg 550 MXP służy do nawiązywania połączeń przez inny sąd lub instytucję do pomieszczenia Sądu Okręgowego w Koninie (np. celem przesłuchania świadka przez inny sąd, a który to świadek został wezwany do Sądu Okręgowego w Koninie). Urządzenie znajduje się w pokoju nr 103 (1 piętro) w budynku Sądu przy ul. Energetyka 5.

Urządzenia wyposażone są w niezbędne do przeprowadzenia dowodu na odległość mikrofony oraz monitory.

Rezerwację terminu przeprowadzenia wideokonferencji należy zgłaszać do sekretariatu Sądu Okręgowego w Koninie Wydział II Karny Sądu Okręgowego w Koninie, ul. Energetyka 5 62-510 Konin, tel. 63 242 30 22 wew. 131.

Osobami odpowiedzialnymi od strony technicznej są pracownicy Oddziału Administracyjnego Sądu Okręgowego w Koninie. Kontakt pod numerem telefonu +48 63 242 30 22 wew. 186.

Podmiotem upoważnionym do wyznaczenia osoby uprawnionej do udziału w czynności za sąd wezwany jest Wiceprezes Sądu Okręgowego w Koninie.

Rejestr zmian dla: Wideokonferencja